EU4YA by tiguar: Jak Technogym Checkup zmienia onboarding klubowicza?

EU4YA by tiguar od 17 lat edukuje i inspiruje instruktorów, właścicieli i managerów w branży fitness. Podczas tegorocznej edycji konferencji Technogym zaprezentował najnowsze rozwiązanie otwierające nowe możliwości onboardingu podopiecznych w klubie. Technogym Checkup to urządzenie, które pozwala przeprowadzić szereg testów funkcjonalnych, a także gromadzić oraz porównywać uzyskane rezultaty.
Ilona WIlk
2024-05-22 16:10
Udostępnij
EU4YA by tiguar: Jak Technogym Checkup zmienia onboarding klubowicza?

EU4YA by tiguar, to wyjątkowe wydarzenie kierowane do osób pracujących w branży fitness oraz miłośników aktywności fizycznej. W programie znajdują się propozycje dla trenerów personalnych, siłowych i fitness oraz wykłady dla właścicieli i pracowników klubów oraz studiów butikowych. Zajęcia prowadzą najlepsi trenerzy oraz eksperci z Polski i ze świata.

 

Tegoroczna edycja konferencji, która odbyła się w dniach 11-12.05.2024 była okazją do zaprezentowania nowości od Technogym. Technogym Checkup to urządzenie służące nie tylko do analizy składu ciała, ale również pozwalające na przeprowadzenie wielu innych testów. Stanowi prawdziwą rewolucję w planowaniu ścieżki użytkownika i programowaniu treningu.

 

Technogym Checkup

 

Technogym Checkup to kluczowy element w ekosystemie Technogym. Do oceny kondycji psycho-ruchowej wykorzystuje zaawansowaną technologię pomiarową, kamery i sztuczną inteligencję. Wszystkie wskaźniki są prezentowane w formie Wellness Age™ — prostej, ale potężnej miary, którą można łatwo porównać z rzeczywistym wiekiem, co zapewnia jasny obraz postępów użytkownika.

 

Oparty na sztucznej inteligencji Technogym Coach konsekwentnie dostosowuje programy treningowe, pozwalając zmaksymalizować wyniki. Tym samym zwiększa satysfakcję i lojalność użytkowników w czasie. Tym samym Technogym Checkup stanowi furtkę do doskonałego onboardingu klubowicza i pozwala zaplanować ścieżkę klienta, a następnie śledzić postępy klubowicza na wielu płaszczyznach.

 

Łatwa ocena dzięki szybkim i dokładnym testom

W odróżnieniu od dostępnych dotychczas na rynku urządzeń, Technogym Checkup pozwala nie tylko na szczegółową analizę składu ciała. Urządzenie oferuje dużo szersze możliwości. Z jego pomocą oprócz sprawdzenia składu ciała wykonamy test równowagi, 4 testy mobilności, 3 testy sprawności umysłowej. Dodatkowo Technogym Checkup prezentuje poziom siły oraz wydolności fizycznej.

 

Technogym Checkup dostarcza szczegółowe wyniki pokazując postępy i możliwości rozwoju. Wszystkie dane są prezentowane w przyjaznym dla użytkownika formacie z adnotacjami umożliwiającymi porównanie ich ze standardami przyjętymi dla Twojego wieku i typu sylwetki. Dzięki tak kompleksowemu podejściu zyskujemy ogromną liczbę danych o podopiecznym, co stanowi punkt wyjścia do planowania dalszej pracy.

 

Dlaczego to takie ważne? Jak pokazują badania właściwy proces onboardingu pomaga budować pewność i zaangażowanie podopiecznych. 87% klubowiczów, którzy mieli prawidłowo przeprowadzony onboarding pozostaje aktywnymi po upływie 6 miesięcy od pierwszej wizyty w klubie, co przekłada się na retencję, a tym samym zyski klubu.

Technologia i AI dla jeszcze szybszych rezultatów

Technogym Checkup jest doskonałym sposobem na wprowadzenie klubowicza na fitnessową drogę do celu, jednak jego osiągnięcie jest możliwe przede wszystkim dzięki właściwie dobranemu treningowi. Z tego powodu na stanowisku Technogym podczas targów Eu4Ya można było zobaczyć prezentację treningu SkillX.

Koncepcja SkillX zapewnia najbardziej zaawansowany technologicznie oraz zorientowany na efekty trening grupowy. Rozwija on wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie. Intensywny trening SkillX pozwala rozwinąć i zmaksymalizować potencjał trenujących, za pomocą pomiaru tętna w czasie rzeczywistym, więc jest skierowany do osób o różnym stopniu zaawansowania. Rozwija umiejętności, które są podstawowe dla każdej z dyscyplin sportowych.

Trening SkillX miksuje różne ćwiczenia i metody treningowe, takie jak AMRAP, EMOM czy tabata. Trenerzy mogą tworzyć zróżnicowane treningi w intuicyjnej platformie, korzystając z bogatej biblioteki zawierającej ponad 5 tysięcy ćwiczeń. Dodatkowo, istnieje możliwość dodawania własnych ćwiczeń.

W tym roku zaprezentowano również nowość, jaką jest pionowy wioślarz Technogym Skillup. Ten pionowy ergometr został zaprojektowany do aktywizacji całej górnej części ciała poprzez symulację sportowej akcji narciarstwa biegowego. Dzięki naszej unikalnej technologii podwójnego oporu, Skillup pozwala naprzemiennie wykonywać trening cardio i siłowy. Dzięki temu uzyskujemy najbardziej kompletny i efektywny trening. Technogym Skillup angażuje wszystkie główne grupy mięśni tułowia i część dolnej części ciała, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako element treningu SkillX.

Zaprezentowana podczas konferencji koncepcja SkillX może być wykorzystywana jako jeden z formatów treningowych w dużych siłowniach. Ze względu na swoją wszechstronność, idealnie sprawdza się jako podstawowy model biznesowy w małych klubach butikowych. Wyświetlany na ekranie trening może być prowadzony z trenerem, który dodatkowo motywuje podopiecznych lub bez jego udziału. Podstawowe informacje o tętnie i sposobie wykonywania ćwiczeń są wyświetlane na znajdującym się w strefie monitorze. Trener i uczestnicy mogą więc w czasie rzeczywistym śledzić proces treningowy dostosowując intensywność swojego wysiłku.

Stoisko Technogym na konferencji Eu4Ya pozwalało więc na zapoznanie się z najnowszymi trendami na rynku fitness i nowościami, których na próżno będziemy szukać u innych marek. Jednocześnie stwarzało okazję do bliższego przyjrzenia się planowaniu ścieżki klienta. Prezentowane nowości pozwolą wzbogacić klub i kompleksowo zaopiekować się klientem. Warto przyjrzeć się bliżej proponowanym rozwiązaniom.