FIBO 2024 w Kolonii właśnie się rozpoczęło: Przegląd najważniejszych wydarzeń targowych w branży fitness

W dniach od 11 do 14 kwietnia 2024 r. Kolonia stanie się światową stolicą fitnessu, wellness i zdrowia, witając fachowców oraz pasjonatów sportu na FIBO 2024. Targi te, które są uznawane za główną światową wystawę branży fitness, mają ambitny cel: przyciągnąć większą liczbę uczestników i zaprezentować się jako bardziej dynamiczne wydarzenie.
Ilona WIlk
2024-04-11 08:59
Udostępnij
FIBO 2024 w Kolonii właśnie się rozpoczęło: Przegląd najważniejszych wydarzeń targowych w branży fitness

Tegoroczna edycja FIBO podzielona została na trzy główne obszary: Expo, Edukację oraz Doświadczenie, aby lepiej zaspokoić potrzeby ponad 100 000 odwiedzających. W 10 halach targowych, z udziałem 867 wystawców i partnerów z 112 krajów, zaprezentowane zostaną różnorodne aspekty zdrowia i fitnessu.

Jednym z kluczowych punktów programu są warsztaty dla konsumentów i fanów sportu, które odbywać się będą w hali 5.2. Oprócz licznych atrakcji B2C na Group Fitness Stage i w strefie eSports, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z nowej Strefy Diagnostycznej. Tutaj eksperci zaoferują praktyczne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania i biohakowania.

Na scenach targowych będzie można także uczestniczyć w licznych wydarzeniach na żywo, w tym pokazach najnowszych treningów na Group Fitness Stage oraz konkursach strongmanów. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie także ESN, firma zajmująca się suplementami sportowymi, która zajmie całą halę (hala 3.2).

FIBO Football Festival to kolejna nowość tegorocznej edycji, której celem jest przeniesienie amerykańskiej atmosfery gameday do Kolonii. W hali 4.1 odbędzie się szereg wydarzeń, które połączą pasję do sportu z doświadczeniem targów fitness.

Ważnym punktem programu są również liczne oferty szkoleniowe, takie jak Europejskie Forum Zdrowia i Fitnessu oraz zaktualizowany program edukacyjny, w tym FIBO Campus, oferujący wiele możliwości doskonalenia zawodowego.

Ponadto, FIBO 2024 stawia również na zdrowie kobiet, co potwierdzają liczne dyskusje panelowe oraz udział kobiet z branży sportowej, które dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami.

Warto również zaznaczyć, że tegoroczna edycja FIBO będzie kontynuacją rozpoczętej w poprzednim roku inicjatywy Ladies Lunch, która ma na celu uhonorowanie kobiet będących wzorcami w branży fitness.

FIBO 2024 w Kolonii zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie nie tylko fachowców, ale także wszystkich pasjonatów zdrowego stylu życia i sportu. To doskonała okazja do zdobycia najnowszej wiedzy, zainspirowania się nowymi trendami oraz skorzystania z licznych możliwości networkingowych.