Chcesz zacząć ćwiczyć w domu, ale brakuje Ci motywacji. Znamy to. Dlatego razem z największą siecią sklepów sportowych Decathlon, podpowiadamy jak z pomocą 6 prostych zasad rozpocząć pracę na wymarzoną sylwetką już dzisiaj 
fit.pl
2015-11-06 00:00
Udostępnij
6 porad jak ćwiczyć w domu

cwicz-w-domu

Systematyczność
Przede wszystkim musisz zmotywować się do regularnego wykonywania ćwiczeń ćwiczenia. Wygospodaruj 30 minut czasu dla siebie. Ustal dni i godziny, w których będziesz ćwiczyła, zapisz je w kalendarzu i trzymaj się planu. Na początku może nie być łatwo, ale z biegiem czasu nie będziesz mogła funkcjonować bez swoich 30 minut treningu.

Cierpliwość
Na drodze do wymarzonej sylwetki najczęściej staje „słomiany zapał” oraz brak szybkich i widocznych efektów. Zanim zaczniesz pierwszy trening musisz zdać sobie sprawę, że na efekty trzeba będzie poczekać. Ale jeżeli będziesz ćwiczyła regularnie na pewno się pojawią, a żadna minuta treningu nie pójdzie na marne.

Pamiętaj o rozgrzewce
Ćwicząc w domu nigdy nie zapominaj o rozgrzewce – jest ona najważniejszą i obowiązkową częścią każdego treningu. Obniża ryzyko kontuzji i przygotowuje mięśnie na większy wysiłek, dzięki czemu sam trening będzie przynosił większe efekty. Pamiętaj, że tłuszcz zaczyna się spalać dopiero po około 10 minutach aktywności fizycznej.

Pomogą drobne akcesoria…
Niewielkim kosztem możesz mieć swoją prywatną mini siłownię. Warto zaopatrzyć się w kilka przyrządów, które zachęca do treningu, urozmaicą ćwiczenia, a przy tym nie zajmą dużo miejsca. Pomocne będą hantle, mata do ćwiczeń czy skakanka. Jeżeli marzysz o płaskim brzuchu, warto zastanowić się na kupnem pasa typu sauna, który zwiększa wydzielanie potu. Wszystkie akcesoria bez trudu znajdziesz w Decathlonie - największej sieci sklepów sportowych w Polsce.

… oraz ładny strój
Nie wychodzisz z domu, ale to nie oznacza, że masz ćwiczyć w powyciąganej koszulce albo starej piżamie. Zainwestuj w legginsy i koszulkę specjalnie do ćwiczeń. Jeżeli będziesz czuła się atrakcyjna, również ćwiczenia będziesz wykonywała efektywniej, a trening z obowiązku przekształci się w przyjemność

Nie zaszkodzi dieta
Dieta, a nie głodzenie się. Zapamiętaj, że nigdy nie wolno ćwiczyć na czczo! Spalisz wówczas mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. Również po wysiłku nie ograniczaj posiłku. Trenerzy mówią o tak zwanej „złotej godzinie” po treningu, kiedy to organizm szybciej spala kalorie. Dlatego do 50 minut po ćwiczeniach powinnaś dostarczyć niezbędnych wówczas organizmowi węglowodanów.