fit.pl mobile logo

Męski trening – przygotuj się do wiosny - propozycje

Mężczyzna na siłowni to bardzo popularny widok. Można powiedzieć, że dla większości aktywnych osób to właśnie siłownia jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu, jednak nawet mężczyźni w większości przypadków potrzebują pomocy w kwestii doboru idealnego planu treningowego. Na jakie możliwości warto zwrócić szczególną uwagę?

Zaufaj specjaliście – wybierz trenera personalnego

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z siłownią, powinniśmy mieć u swojego boku osobę, która na ćwiczeniach z obciążeniem zjadła wszystkie zęby. Dobrym wyborem w takiej sytuacji będzie trener personalny, czyli nasz opiekun w treningu siłowym. Oprócz ułożenia dopasowanej pod nasze oczekiwania i możliwości rozpiski pozwoli on na szybszą realizację wyznaczonego wcześniej celu. Ćwiczenia pod okiem specjalisty dadzą lepsze efekty oraz będą bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. https://personaldragon.pl to trener personalny we Wrocławiu, mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w kulturystyce.

Trening personalny to jednak jedna z kilku form spędzania wolnego czasu na siłowni. Oprócz współpracy z doświadczonymi specjalistami możemy zdecydować się na trening na własną rękę lub zorganizowane zajęcia fitness w grupie, dostępne niemalże na każdej siłowni.

Nie bój się zorganizowanych zajęć w grupie

Większość aktywnych mężczyzn bardzo trudno przekonać do uczestnictwa w zajęciach fitness, które proponowane są przez niemalże wszystkie siłownie w Polsce. A szkoda, bo w ich ofercie możemy znaleźć zajęcia przeznaczone nie tylko dla pań. Wśród rozrywek odpowiednich dla mężczyzn można wymienić między innymi spinning, czyli jedną z najbardziej energetycznych form aktywności. To nic innego jak ćwiczenia na rowerach stacjonarnych, które nieco się różnią od sprzętu dostępnego w domu bądź w strefie cardio na siłowni. Spinning korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy, poprawia kondycję i wzmacnia odporność. Podczas jazdy mocno pracują przede wszystkim nogi i brzuch.

Sztanga twoim przyjacielem

Dla mężczyzn poszukujących zajęć angażujących niemalże wszystkie partie ciała dobrym wyborem będą ćwiczenia ze sztangą. One również dostępne są w niemalże każdej siłowni i klubie fitness. Ich główną zaletą jest możliwość spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej oraz podkreślenie najważniejszych mięśni – nóg, brzucha, klatki piersiowej, barków oraz rąk.

Full Body Workout, czyli idealny plan dla indywidualistów


Ostatnią możliwością aktywnego spędzania czasu na siłowni jest samodzielny trening. W dzisiejszych czasach jest on bardzo prosty do wykonania. W sieci krąży mnóstwo rozpisek ułożonych przez specjalistów, które przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych już osób. Dla mężczyzn idealny wydaje się plan Full Body Workout, który angażuje wszystkie partie mięśniowe w trzech dniach treningowych. Od stopnia naszego stażu oraz możliwości siłowych zależy wybór odpowiednich ciężarów, oraz ilości powtórzeń.

Dobrą alternatywą dla FBW będzie rozbicie treningu poszczególnych partii mięśniowych na osobne dni, jednak w tym przypadku warto skorzystać z opinii trenera personalnego, który będzie w stanie dobrać najbardziej efektywne ćwiczenia pod kątem naszych oczekiwań.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl