fit.pl mobile logo

Powerade Aqua+ Workout dla umysłu

Holistyczny trening, który pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, wzmacnia ciało i kształtuje silną wolę
Holistyczny trening, który pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, wzmacnia ciało i kształtuje silną wolę.

W każdym z nas drzemią niezmierzone pokłady energii, którą można uaktywniać w bardzo różny sposób. Niektórzy potrzebują dynamicznych treningów, inni – jak np. prezentująca trening aktorka Małgorzata Socha – spokojniejszych i bardziej stonowanych. Druga część programu Powerade Aqua + Workout – „dla umysłu”– jest przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną zyskać lepszą koncentrację i zwiększyć świadomość własnego ciała. Ćwiczenia te pozwalają na odsunięcie od siebie negatywnych myśli i skupienie się na pracy mięśni. Trening pobudza zmysły, „nastraja” pozytywnie, daje poczucie zatrzymania czasu i pozwala odciąć się od świata zewnętrznego. Dzięki temu ułatwia osiągnięcie stanu wewnętrznej równowagi i kojącego spokoju. W trakcie Aqua + Workout będziesz miała okazję doświadczyć, jak pracuje twoje ciało, a także rozpoznać jego słabe punkty i systematycznie je eliminować. Trening „dla umysłu” jest typowym przykładem ćwiczeń Body&Mind, budującym wewnętrzną równowagę. Cały sekret ćwiczeń polega na tym, aby podczas wysiłku świadomie kontrolować każdy ruch. Przekonaj się sama!

02SCISSORS

CEL: Silny i płaski brzuch, zapobieganie bólom krzyża.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Leżenie tyłem, nogi ugięte i uniesione, podudzia równolegle do podłogi. Ręce wzdłuż tułowia.
RUCH: Utrzymuj biodra bez ruchu. Robiąc wydech, bardzo wolnym ruchem opuść prawą nogę w kierunku podłogi. Między udem a podudziem pozostaje kąt prosty. Zrób wydech. Przy wydechu unieś prawą nogę do pozycji wyjściowej, jednocześnie opuszczając lewą nogę do podłogi.
POWTÓRZENIA: 10 razy prawą i 10 razy lewą nogą.

01SHOULDER BRIDGE

CEL: Silne mięśnie brzucha, dna miednicy i nóg, elastyczny kręgosłup.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Leżenie tyłem, kolana ugięte, stopy na podłodze. Unieś biodra, ustawiając tułów i uda w jednej linii.
RUCH: Wykonując wydech, unieś kręgosłup „kręg po kręgu”, od odcinka lędźwiowego do odcinka piersiowego. Przy wdechu unieś ugiętą w kolanie lewą nogę, wykonując ruch tylko w biodrze.
Z wydechem opuść lewą nogę na podłogę. Zrób wdech. Przy kolejnym wydechu opuść tułów „kręg po kręgu” na podłoże.
POWTÓRZENIA: 5 razy prawą i 5 razy lewą nogą.

03SPINE TWIST

CEL: Kształtna talia, zdrowy i silny kręgosłup.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Usiądź na macie. Plecy wyprostowane. Ugnij kolana i oprzyj stopy na podłożu. Ręce wyciągnij w bok.
RUCH: Robiąc wydech, obróć tułów w lewą stronę. Biodra pozostają nieruchomo. Kręgosłup powinien się skręcać, ale cały czas pozostawać w pionie. Robiąc wdech, wróć do pozycji wyjściowej. Przy kolejnym wydechu obróć tułów w lewo. Głowę i szyję trzymaj w linii kręgosłupa.
POWTÓRZENIA: Wykonaj ćwiczenie po 5 razy w każdą stronę.

ROLL BACK04

CEL: Silny i płaski brzuch, elastyczny kręgosłup.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Usiądź na macie. Ugnij kolana i oprzyj stopy na podłożu. Ręce wyciągnij do przodu na wysokości barków. Trzymaj łopatki ściągnięte w dół i do kręgosłupa.
RUCH: Rozluźnij i zaokrąglij plecy, ale pozostań z napiętym brzuchem. Robiąc wydech, roluj (cofnij i opuść) tułów tyle, ile dasz radę. Zrób wdech. Z wydechem wróć do pozycji wyjściowej.
POWTÓRZENIA: Wykonaj ćwiczenie 5-8 razy.

05ROLL BACK+SPINE TWIST

CEL: Połączenie dwóch poprzednich ćwiczeń, zintensyfikowanie trudności i zwiększenie korzyści.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Usiądź na macie. Ugnij kolana i oprzyj stopy na podłożu. Ręce wyciągnij do przodu na wysokości barków. Trzymaj łopatki ściągnięte w dół i do kręgosłupa.
RUCH: Wykonując wydech, „roluj” tułów do tyłu, jednocześnie obracaj go w lewo, zginając i cofając lewy łokieć. Przy wdechu unieś tułów do pionu. Przy kolejnym wydechu „roluj” tułów do tyłu, jednocześnie obracaj go w prawo, zginając i cofając prawy łokieć.
POWTÓRZENIA: Wykonaj 3 powtórzenia w lewą i 3 w prawą stronę.

SIDE KICK

CEL: Ćwiczenie uczy koncentracji na mięśniach brzucha. Wzmacnia brzuch, tułów i nogi.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Połóż się na prawym boku. Głowę ułóż na wyprostowanej, opartej na podłodze prawej ręce. 06Delikatnie unieś talię nad podłogę i postaraj się to utrzymać w dalszej części ćwiczenia. Lewa ręka oparta na podłodze przed klatką piersiową. Linie barków i bioder powinny być ustawione prostopadle do podłogi.
RUCH: Wykonaj wydech i unieś obie nogi nad podłogę. Wytrzymaj, zachowując płynny oddech. Przy kolejnym wydechu opuść nogi na podłogę.
POWTÓRZENIA: wykonaj ćwiczenie 5 razy, za każdym razem starając się wytrzymać trochę dłużej w pozycji docelowej. Powtórz ćwiczenie, leżąc na drugim boku.

07SIDE BAND

CEL:Wzmacnianie mięśni całego ciała, nauka koncentracji na mięśniach brzucha i poprawa poczucia równowagi. Pięknie umięśnione, elastyczne i smukłe ciało.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Usiądź na prawym pośladku. Prawą dłoń oprzyj na podłodze nieco w bok od prawego biodra. Prawe kolano ugięte, lewa noga wyprostowana.
RUCH: Z wydechem unieś całe ciało do podporu bokiem na prawej dłoni i prawym kolanie. Lewą rękę wyciągnij do sufitu. Lewą nogę unieś nad podłogę w linii ciała, napnij jej mięśnie i postaraj się ją „wydłużyć”. Z wdechem wróć do pozycji wyjściowej.
POWTÓRZENIA: Wykonaj 8-10 powtórzeń na każdą stronę.

08UNOSZENIE RĄK

CEL: Ćwiczenie rozluźnia i rozciąga okolice barków oraz kręgosłupa szyjnego i piersiowego.
POZYCJA WYJŚCIOWA: Połóż się na plecach, wygodnie ułóż dół ciała, który nie uczestniczy w ćwiczeniu. Obie ręce wyciągnij pionowo w kierunku sufitu.
RUCH: Wyciągnij prawą rękę w kierunku sufitu, aż łopatka oderwie się od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie drugą ręką. Ruch powinien być płynny i delikatny. Nie napinaj zbyt wielu mięśni. Ćwiczenie polega na rozluźnieniu ciała w miejscu, w którym jest nadmiernie napięte.
POWTÓRZENIA: Wykonuj ćwiczenie tak długo, aż zaczniesz się rozluźniać. Nie zatrzymuj oddechu!

Izabela Stasikowska (Specjalista ds. health, fitness i wellness, współzałożycielka Szkoły Open Mind Health & Fitness Idea, Autorka programu Powerade Aqua+ Workout): Połącz prezentowany w poprzednim numerze Powerade Aqua+ Workout „Dla ciała” z częścią „Dla umysłu”. Możesz także wybrać jedno ulubione ćwiczenie i wykonywać je tak często, jak zechcesz, nawet wiele razy dziennie! Tego treningu nie można przedawkować.

Shape/www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl