fit.pl mobile logo

Mama i dziecko w klubie fitness

Każda młoda mama zmaga się z problem pogodzenia macierzyństwa, własnych pasji i zainteresowań. Po ciąży  ma także problem z powrotem do dawnej wagi. Forsujące ćwiczenia ani drastyczne diety nie są wskazane dla karmiącej mamy, tym bardziej, że nie chce rozstawać się ze swoim dzieckiem. Jak zatem pogodzić aktywność fizyczną i początkową fazę macierzyństwa?  
exercise%20mumJuż 6 tygodniu po cesarskim cięciu możesz zacząć łagodnie ćwiczyć.

Także mamy, gdy tylko znajdą siły, kilka miesięcy po porodzie naturalnym mogą korzystając z aktywności w domu lub klubie fitness, stopniowo rozszerzając zestaw ćwiczeń.


Ćwiczenia nie tylko dla mam


Przyjaznym miejscem dla mam z dzieckiem, prócz galerii handlowych, czy restauracji są również kluby fitness.

W ofertach wielu klubów znajdują się specjalne zajęcia przeznaczone dla mam z małymi dziećmi do 3 lat.

 

[-------]

mama cwiczyZajęcia prowadzone są w małych grupach, gdzie ćwiczenia sprawnościowe połączone są z zabawą i nauką koordynacji dla dzieci. Zestaw ćwiczeń dla mam przewiduje najczęściej wzmocnienie osłabionych po ciąży mięśni brzucha, a także kręgosłupa i pośladków.


Podczas zajęć trenerzy wykorzystują często body ball, pilates oraz elementy jogi. Układy ćwiczeń przygotowane są tak, by mama mogła swobodnie ćwiczyć wraz z maluszkiem.

Wspólna zabawa połączona z ćwiczeniami pozwala mamie i dziecku zbudować pozytywną więź a przy okazji dziecko zdobywa potrzebne umiejętności koordynacji ruchowej, odpręża się oraz dzięki wspólnym ćwiczeniom jego rozwój ruchowy jest znacznie szybszy.


Ćwiczenia z niemowlakiem obejmują głównie podnoszenia, przytulanie i kołysanie. Są one zarówno przyjemne dla dziecka jak i dla mamy. Gdy dziecko sztywno trzyma główkę i ukończyło już 3 miesiące,  wprowadza się także inne elementy wspólnej aktywności.


Przyjemne z pożytecznym


Zajęcia dla mam przygotowane są zazwyczaj w salach z relaksującą muzyką, wyposażonych w miejsce do karmienia i przewijania.


Prócz możliwości zadbania o swoją kondycją mogą również poznać inne mamy, wymieniać się wątpliwościami i radościami a przede wszystkim nawiązać kontakt i wspólnie spędzać aktynie czas.

Zobacz także: Powrót do formy

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl