Jak dobrze wybrać wyposażenie klubu fitness?

Podejmując decyzję o otwarciu klubu fitness musimy nie tylko posiadać odpowiedni lokal oraz wykwalifikowanych pracowników, ale przede wszystkim zakupić profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Wyposażenie klubów fitness jest obecnie tak zróżnicowane, że mamy z czego wybierać. Przy odrobinie cierpliwości bez trudu znajdziemy więc sprzęt, którego zakup szybko zwróci się z nawiązką. Na co zwracać szczególną uwagę kompletując wyposażenie do klubu fitness?
2019-05-21 00:00
Udostępnij
Jak dobrze wybrać wyposażenie klubu fitness?

W jakie wyposażenie klubów fitness warto zainwestować na początek?

Większość osób regularnie odwiedzających kluby fitness wie, że dobre miejsca tego typu z łatwością można rozpoznać po dostępnym w nich sprzęcie. Wyposażenie klubów fitness powinno być bowiem na tyle różnorodne, aby każdy klient znalazł w nim coś dla siebie.

W profesjonalnym klubie fitness nie powinno zabraknąć sprzętu do ćwiczeń aerobowych, do którego należą bieżnie, rowerki stacjonarne oraz popularne orbitreki, steppery i wioślarze mechaniczne. Aby zapewnić klientom możliwe jak najszerszy wybór sprzętu, warto także zainwestować w zakup maszyn przeznaczonych do treningów określonych partii mięśni.

Oprócz samego sprzętu, w wyposażeniu klubów fitness nie powinno zabraknąć także popularnych akcesoriów fitness. Należą do nich m. in. piłki gimnastyczne, gumy treningowe, space bary, stepy i wiele innych. Ich obecność pozwoli skutecznie urozmaicić treningi oraz sprawi, że nawet regularnie odwiedzający dany klub klienci nigdy nie będą się nudzić podczas treningów.

Gwarancja na sprzęt i wyposażenie klubów fitness

Profesjonalny sprzęt przeznaczony do ćwiczeń nie jest tani. Zwłaszcza inwestując w zakup całkowicie nowego wyposażenia klubu fitness, musimy liczyć się z bardzo poważnym wydatkiem, który pochłonie sporą część budżetu przeznaczonego na otwarcie klubu. Abyśmy byli w pełni zadowoleni z jego funkcjonalności, a sam sprzęt okazał się trwały i bezproblemowy w użytkowaniu, niezbędne jest dokładne sprawdzenie jego gwarancji.

Najistotniejszym aspektem jest czas trwania ochrony gwarancyjnej oraz szczegółowe zasady dokonywania napraw. W czasie gwarancji mamy możliwość zgłoszenia usterki, która zostanie naprawiona na koszt producenta sprzętu. Istotne jest jednak sprawdzenie, ile czasu na wyeliminowanie usterek ma sprzedawca sprzętu. Dla własnego bezpieczeństwa warto inwestować w zakup sprzętu, którego sprzedawca gwarantuje naprawę w krótkim terminie. Pozwoli to uniknąć przestojów w pracy klubu oraz czekania tygodniami na przyjazd obsługi serwisu.

Wyposażenie klubów fitness

Wyposażając klub fitness warto rozważyć zakup regenerowanych maszyn i urządzeń. Maszyna po regeneracji jest w pełni przygotowana wizualnie oraz mechanicznie. W większości przypadków jest także objęty ochroną gwarancyjną, co zapewnia mu wysoką jakość oraz pełną sprawność w momencie sprzedaży.

Partnerem artykułu jest Total Fitness Concept oferujący: wyposażenie klubów fitness w maszyny nowe i regenerowane.