fit.pl mobile logo

Raport końcowy na temat przypadków Covid-19 wśród klientów klubów fitness

UK Active, po blisko dwóch latach, opublikował raport końcowy na temat liczby przypadków COVID-19 odnotowanych wśród klientów klubów fitness, ośrodków rekreacyjnych i pływalni w trakcie trwania pandemii.

Raport zatytułowany Safe and Essential zawiera najbardziej kompleksowe dane dotyczące bezpieczeństwa Covid-19 dla branży fitness w Europie. Pokazuje wyjątkowo niskie wskaźniki zachorowania wśród osób korzystających z obiektów fitness i rekreacyjnych w różnych fazach pandemii, wykorzystując dane zagregowane od tysięcy członków ukactive w całej Wielkiej Brytanii.

241 154 977 przeanalizowanych wizyt

Nowy raport podsumowujący, zatytułowany „Bezpieczny i niezbędny”, pokazuje wyjątkowo niskie wskaźniki Covid-19 wśród osób korzystających z obiektów fitness i rekreacyjnych w różnych fazach pandemii, wykorzystując dane zagregowane od tysięcy członków ukactive w całej Wielkiej Brytanii.

Łączne dane z Instytutu Badawczego ukactive prezentują 241 154 977 wizyt w obiektach od 25 lipca 2020r. do 27 lutego 2022r. W tym czasie zgłoszono 2605 przypadków Covid-19 wśród odwiedzających, co oznacza ogólny wskaźnik 1,08 przypadków na 100 000 wizyt.

Wskaźnik przypadków opiera się na jednej wizycie użytkownika w obiekcie zarażonym Covid-19 (z obiektami obejmującymi mieszankę siłowni, centrów rekreacyjnych i butików oraz różnymi modelami operacyjnymi, w tym prywatnymi sieciami wielozakładowymi, publicznymi funduszami rekreacyjnymi i niezależnych operatorów i studiów).

Liczby przedstawiają historię raportowania bezpieczeństwa przez sektor podczas trwania pandemii, aż do chwili obecnej.

1,08 przypadków zachorowań na 100 000 wizyt

Łącząc rygorystyczne środki bezpieczeństwa z danymi tygodniowymi, sektor w Wielkiej Brytanii był w stanie ponownie otworzyć się na najwcześniejszym możliwym etapie rządowej mapy drogowej w zeszłym roku 12 kwietnia, wyprzedzając tym samym inne sektory.

Operatorzy siłowni i ośrodków rekreacyjnych byli dobrze przygotowani do skutecznego przechwytywania danych w czasie rzeczywistym, na podstawie szczegółów członkostwa przechowywanych w ich bazach danych, a także rejestrowania szczegółów dotyczących wszystkich użytkowników, zgodnie z odpowiednimi wymogami dotyczącymi ochrony danych. Umożliwiło to szybkie i trafne śledzenie kontaktów w przypadku zgłoszenia sprawy przez osobę, która odwiedziła placówkę, a następnie uzyskała pozytywny wynik testu.

Dane dostarczone przez sektor zostały wykorzystane w porównaniu do wskaźników w populacji ogólnej, aby pokazać rządowi i jego doradcom względne bezpieczeństwo obiektów. Odegrała zasadniczą rolę w kampanii publicznej prowadzonej przez ukactive i członków podczas pandemii, wzywając rząd do umożliwienia otwarcia placówek tak szybko, jak to możliwe, aby odgrywały istotną rolę we wspieraniu zdrowia i odporności narodu.

Pełny harmonogram zawarty w raporcie odzwierciedla łącznie pięć faz pandemii, przy czym sektor lobbuje za wsparciem finansowym na każdym etapie zamykania i wprowadzania ograniczeń.

Ukactive będzie kontynuować ścisłą współpracę z rządem Covid-19

Dane stanowiły część czteroetapowej strategii firmy ukactive, która obejmowała również opracowanie ogólnobranżowych ram bezpieczeństwa dla operatorów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa; modelowanie biznesowe w celu wykazania możliwości wystąpienia trudności finansowych, ograniczenia usług i zamknięć; oraz wsparcie polityczne dla członków.

Ukactive będzie kontynuować ścisłą współpracę z rządem w celu monitorowania wskaźników przypadków na poziomie populacji, zapewniając jasny i skuteczny proces, aby w razie potrzeby ponownie otworzyć swój mechanizm raportowania danych o bezpieczeństwie.

Huw Edwards, dyrektor generalny ukactive, powiedział: „Ten raport pokazuje siłę naszego sektora, gdy się jednoczy, aby napędzać wyniki w zakresie zdrowia publicznego, poprawiać standardy i wspólnie lobbować na rzecz sprawniejszego, silniejszego narodu.

Wielka Brytania ustanowiła punkt odniesienia dla raportowania Covid-19, dzięki największej w Europie operacji monitorowania danych dotyczących bezpieczeństwa sektora, co pozwala nam przeanalizować ponad 240 milionów punktów danych dotyczących wizyt i rzucić światło publiczne i polityczne na sektor, który jest zarówno bezpieczny jak i niezbędny.

„Ostatnie dwa lata były niezwykle trudne dla naszych członków i chcę im podziękować za ich jedność, dowody i wsparcie naszej sprawy”.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl