Nadchodzi nowe! Zdrowie, forma, aktywny styl życia zawsze są na czasie. W 2018 roku będziemy żyć w zgodzie z samym sobą, akceptować to jak wyglądamy i… ćwiczyć swobodnie, bez zobowiązań i w korzystnych cenach. Co jeszcze będzie na topie?
2018-01-10 00:00
Udostępnij
6 trendów fitness na 2018 rok!
Designed by Freepik

 

1. W roślinach jest moc

Już w 2017 roku zauważyliśmy wysyp produktów wegańskich i diet na nich opartych. W największych miastach w Polsce działa już mnóstwo restauracji, knajp i food trucków serwujących dania bez mięsa. I nas to cieszy! Coraz więcej osób przechodzi na dietę roślinną. Na popularności zyskało pożywienie takie jak tofu, chia, goji i inne superfood, które są źródłem białka. Ludzie rozumieją, że dieta wegańska lub głównie oparta na roślinach jest bardzo dobrym wyborem dla ich zdrowia.

2. Wyciszymy się

Joga jest bardzo modna. Zajęcia z medytacji wybiera coraz więcej osób. A my mamy wrażenie, że taka forma aktywności zyska jeszcze większą popularność w 2018, zwłaszcza w takich miejscach jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków, Wrocław – czyli tam gdzie szybko się żyje. Trend na wycieszenie się, spowolnienie funkcjonowania w biegu bardzo nam się podoba!

3. Płacisz tylko wtedy, kiedy korzystasz

Nie sztuką jest kupić karnet i podpisać umowę na pół roku, a później z niego nie korzystać. W 2018 roku, podążając za zagranicznymi trendami, będziemy kupować wejściówki na siłownię, zajęcia fitness i basen, w promocyjnych cenach, o wiele taniej niż tradycyjnie. Najlepsze oferty na wejściówki – do 70 proc. taniej i już od 10 złotych za jednorazowe wejście znajdziemy na Myfitweb.pl. To dogodna forma treningu dla zapracowanych, nie lubiących długoterminowych umów, ale też dla tych którzy lubią ćwiczyć w różnych miejscach i wybierają różne aktywności fizyczne – np. siłownia, taniec, joga. W ofercie serwisu jest już prawie 200 klubów i 15000 zajęć fitness miesięcznie. Dla tych, którzy trenują często dostępne są też Multikarnety: chodzić można do wielu klubów naraz, z jednym karnetem za około 150 zł. Ćwiczymy swobodnie, bez zobowiązań i w korzystnej cenie. Tak jak zawsze chcieliśmy.

4. Zastrzyk energii z natury

Matcha była największą konkurencją dla kawy w 2017 roku i coraz więcej osób decyduje się na kofeinę z tej japońskiej herbaty. W 2018 matcha może zająć centralne miejsce, mimo swojej wysokiej ceny. Badania wykazują jej wzmacniające efekty! A sportowcy piją ją nie tylko przed treningami. Kawę będziemy też zastępować innymi naturalnymi specyfikami. Yerba mate, woda z cytryną i imbirem, domowe izotoniki dadzą nam zastrzyk energii.

5. Fit słodycze

Fit słodycze na bazie stewi, ksylitolu i cukru kokosowego będą w 2018 roku na topie. Coraz więcej blogerów zajmuje się ich przygotowywaniem, sprzedają swoje e-booki z przepisami, a w sklepach możemy znaleźć duży wybór produktów do ich przyrządzenia. Ciasta, lody, koktajle – wszystko słodkie, ale legalnie: zdrowe, z wartościami odżywczymi, z obniżoną kalorycznością, z wykorzystaniem warzyw takich jak np. bataty, fasola, marchewka.

6. Akceptujemy swoje kształty

Akceptujemy swoje kształty, choć nie są one rodem z fitnessowych gazet. To wszystko za sprawą trendu, który rozwija się głównie w mediach społecznościowych – tzw. body positive. Kobiety z pełnymi kształtami zdrowo się odżywiają a nie katują dietą, trenują rozsądnie. Dużą rolę w propagowaniu tego podejścia do życia mają modelki plus size. Np. Iskra Lawrence, która nie wstydzi się pokazywać swojej krągłej sylwetki.