fit.pl mobile logo

Apel Polskiej Federacji Fitness do właścicieli klubów fitness!

Polska Federacja Fitness oraz Federacja Pracodawców Fitness apeluje do właścicieli i operatorów obiektów o nieotwieranie klubów. W poniedziałek (19.10.2020) ma dojść do spotkania pomiędzy przedstawicielami branży fitness a rządzącymi

W sobotę, 17 października 2020, odbył się protest osób związanych z branżą fitness, którzy przeciwstawiają się ponownemu zamknięciu klubów fitness i siłowni. Od soboty, zarówno w strefie żółtej, jak i w czerwonej zawieszona jest działalność aquaparków i basenów, siłowni, centrów i klubów fitness. Ograniczenie to nie dotyczy wyłącznie tego typu miejsc, działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz przeznaczenia tych obiektów dla sportu wyczynowego, a także studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

W piątek (16.10.2020) pojawiło się rozporządzenie Ministerstwa Sportu, w którym można było przeczytać o wyjątkach, w których kluby mogłyby być otwarte. Od razu w sieci pojawiło się mnóstwo pomysłów, jak obejść rządowe zakazy. Polska Federacja Fitness i Federacja Pracodawców Fitness wystosowały apel do właścicieli i operatorów obiektów o nieotwieranie klubów. Organizacje poinformowały również o poniedziałkowym zaproszeniu na spotkanie z Wicepremierem i Ministrem Rozwoju, Jarosławem Gowinem.

Poniżej przedstawiamy treść apelu:

"Na poniedzialek jesteśmy zaproszeni, razem z przedstawicielami branzy basenowej na spotkanie z wicepremierem i ministrem rozwoju, Jarosławem Gowinem. Z tego miejsca chcielibyśmy ponownie podziękować Panu Premierowi, że zostaną podjęte rozmowy. Na spotkaniu chcemy zaproponować listę rozwiązań, która pomoże otworzyć naszą branżę ponownie, bez konieczności korzystania z luk prawnych oraz niejednoznacznej interpretacji rozporządzenia [zamiana klubu w kościół, codzienne zawody itp.]

Na liście naszych postulatów napewno pojawią się kwestie odszkodowawcze, ale też podejmiemy próbę wypracowania wytycznych sanitarnych, które pozwolą prowadzić nasze działalności nadal na poziomie rentowności.

Niezależnie od powyższego, apelujemy do wszystkich właścicieli klubów i obiektów z naszego sektora o wstrzymanie się z podejmowaniem decyzji na temat otwierania obiektów PRZYNAJMNIEJ DO CZASU USTALONEGO SPOTKANIA ZE STRONĄ RZĄDZĄCĄ, tj, najbliższy poniedziałek.

W pełni rozumiemy działania związane z wspominianymi juz wcześniej lukami prawnymi oraz niejasnym przekazem z rozporządzenia, jednak już wczoraj można było zauważyć w licznych mediach głównego nurtu, jak podejmowane są próby wykorzystania tego przeciwko Nam, co może niestety utrudnić poniedziałkowe negocjacje...

Oczywiście, każdy z Nas jest kowalem swojego losu i podejmuje działania na własną odpowiedzialność, ale wczoraj oraz w ostatnich dniach pokazaliśmy prawdziwą solidarność naszej branży. Z góry dziękujemy za wyrazy zrozumienia."

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl