Ile razy zdarzyło ci się przechodzić na dietę i tracić kilka kilogramów tylko po to, aby po raz kolejny dojść do momentu, w którym wskazówka wagi ani drgnie?
fit.pl
2010-04-07 00:00
Udostępnij
Odchudzanie krok po kroku
odchudzanie-krok-po-krokuWielu osobom udaje się schudnąć pierwsze 4, 6 czy 8 kilogramów. Potem, bez względu na to, jak bardzo się starały, nie potrafią zmusić upartych wskazówek wagi do przesunięcia się w lewo; często też powracają do wyjściowej masy ciała. Na szczęście jednak udało się opracować bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie, które pomaga uzyskać trwałą redukcję masy ciała. Rozwiązanie to uchroni cię przed frustrującym efektem jo-jo, który często stanowi konsekwencję stosowania diet cud.

Dr George L. Blackburn przedstawia rozsądne podejście do kwestii trwałej redukcji masy ciała, które na zawsze zmieni sposób myślenia o odchudzaniu.

W książce tej znajdziesz:
  • Wyjaśnienie zasad działania wewnętrznego mechanizmu równoważącego, który utrzymuje masę ciała wokół punktu „równowagi”.
  • Proste wskazówki dotyczące ograniczania wielkości porcji oraz sposobów rozpoznawania i zmieniania niezdrowych nawyków żywieniowych.
  • Inteligentne metody zwiększania aktywności fizycznej w codziennym życiu.
  • Rozwiązania pozwalające uporać się z dwoma głównymi wrogami odchudzania: zmęczeniem i stresem.
  • Propozycje menu oraz rady, które pozwolą ci uniknąć błędów często popełnianych przez osoby stosujące dietę odchudzającą.

Naturalna tendencja organizmu do obrony przed głodem tłumaczy, dlaczego nasze ciało po przekroczeniu pewnej granicy opiera się dalszej redukcji swojej masy. Dr Blackburn wyjaśnia naukowe podstawy teorii punktu równowagi i pomaga czytelnikowi stworzyć skuteczny, indywidualny plan odchudzania. Dzięki swojemu unikalnemu, wielowymiarowemu podejściu dr Blackburn pokazuje, że obniżanie punktu równowagi to nie ślepy zaułek.

www.fit.pl