BOSU to urządzenie do treningu: rekreacyjnego, sportowego i rehabilitacji funkcjonalnej.Jest dwustronnym przyrządem stanowiącym unikalne połączenie piłki i stepu.
fit.pl
2005-11-16 00:00
Udostępnij
Urządzenie BOSU
BOSU - urządzenie do treningu: rekreacyjnego (także areobik), sportowego i rehabilitacji funkcjonalnejBOSU (akronim "both sides up") firmy BOSU® Balance Trainer - jest dwustronnym przyrządem stanowiącym unikalne połączenie piłki i stepu. Jedna strona urządzenia stanowi rodzaj pneumatycznej kopuły pracującej (uginającej się) przy każdym ruchu ćwiczącego, druga zaś jest płaską i sztywną platformą. Dwie ukryte w zagłębieniach rączki ułatwiają swobodne odwracanie urządzenia z jednej strony na drugą.

BOSU idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała, stabilizację tułowia oraz propriorecepcję (czucie głębokie).

Może być stosowany w treningu rekreacyjnym, sportowym oraz w rehabilitacji. Doskonale sprawdza się przy ćwiczeniach rozciągających.

Trening z BOSU daje nieograniczone możliwości. Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Wszystko to w dowolnym tempie, dowolnych pozycjach, zawsze atrakcyjnie i przede wszystkim bezpiecznie.

BOSU jest doskonałym symulatorem ruchów charakterystycznych dla różnych dyscyplin sportowych, m.in. snowboardu, nart, boksu, tenisa. Właśnie dlatego szereg czołowych amerykańskich teamów sportowych, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Narciarskie i Snowboardowe, wykorzystuje BOSU w treningu sportowców.

BOSU może być wykorzystany w następujących rodzajach treningów:
 • Rekreacyjny.
  Możesz spacerować, chodzić, biegać, skakać, w różnym tempie poprawiając swoją wydolność. Możesz wykonywać proste ćwiczenia lub sekwencje choreograficzne w rytm muzyki. Ćwiczenia na BOSU, poza dotlenieniem organizmu i korzyściami płynącymi z uprawiania sportu, dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. To nie tylko trening, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.
 • Kondycyjny.
  Możesz spacerować, chodzić, biegać, skakać, w różnym tempie poprawiając swoją wydolność. Możesz wykonywać proste ćwiczenia lub sekwencje choreograficzne w rytm muzyki. Ćwiczenia na BOSU, poza dotlenieniem organizmu i korzyściami płynącymi z uprawiania sportu, dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. To nie tylko trening, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.W tym przypadku ćwiczenia wykonywane są bardzo dynamicznie. BOSU jest wprost wymarzonym urządzeniem do wszelkiego rodzaju podskoków, przeskoków, wyskoków. Dzięki unikalnej budowie amortyzuje siłę uderzenia, w momencie styku stopy z kopułą. Z BOSU możesz poprawiać siłę, wytrzymałość, zwinność oraz równowagę.
 • Rozciągający.
  Za pomocą BOSU możesz nie tylko się zmęczyć, ale i odpocząć, poprawiając gibkość ciała. Możesz przeprowadzić zarówno stretching aktywny, angażując mięśnie, jak również pasywny, wykorzystując siłę grawitacji. Stojąc, leżąc, klęcząc, opierając się na kopule lub platformie możesz aktywnie balansować ciałem w różnych kierunkach.
 • Równoważny.
  BOSU dzięki unikalnej sprężystej konstrukcji przyczynia się do zaangażowania znacznie większej liczby mięśni podczas treningu niż ma to miejce w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Ćwiczenia na BOSU doskonale wpływają na mięśnie posturalne, uelastyczniają kręgosłup a przy okazji kształtują świadomość Twojego ciała.

Za pomocą BOSU możesz nie tylko się zmęczyć, ale i odpocząć, poprawiając gibkość ciała. Możesz przeprowadzić zarówno stretching aktywny, angażując mięśnie, jak również pasywny, wykorzystując siłę grawitacji. Stojąc, leżąc, klęcząc, opierając się na kopule lub platformie możesz aktywnie balansować ciałem w różnych kierunkach. BOSU dzięki unikalnej sprężystej konstrukcji przyczynia się do zaangażowania znacznie większej liczby mięśni podczas treningu niż ma to miejce w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Ćwiczenia na BOSU doskonale wpływają na mięśnie posturalne, uelastyczniają kręgosłup a przy okazji kształtują świadomość Twojego ciała.

www.fit.pl