Zumba narodziła się ze spontanicznego połączanie różnych kroków: tańców latynoamerykańskich oraz aerobiku. Jej podstawą była improwizacja. Od momentu powstania nie schodzi z parkietów fitness i wciąż przybywa jej zwolenników
fit.pl
2010-06-29 00:00
Udostępnij
W rytmie Zumby!
zumbaSzalony taniec pełen energii i radości powstał - jak prawie wszystkie wynalazki - przypadkiem. W połowie lat 90-tych, Alberto Beto Perez - instruktor aerobiku, pewnego dnia po prostu zapomniał zabrać muzyki na zajęcia w klubie. Wykorzystał zatem te motywy muzyczne, które miał pod ręką, czyli prawdopodobnie swoją ulubioną muzykę latynoską. Zajęcia poprowadził z całkowitą improwizacją i tak powstała Zumba.

Zumba nie raczkowała zbyt długo, już w 2000 roku jej ojciec postanowił popularyzować ten rodzaj tańca i zarażać nim także tych, którzy  nie uprawiają żadnych sportów. Zumba szybko zyskała zwolenników zwłaszcza wśród trenerów i instruktorów fitness, którzy przenieśli jej spontaniczną filozofię na parkiety fitness klubów.

Zumba to przede wszystkim połączenie tańca i aerobiku zainspirowana rytmami latynoamerykańskimi (merengue, salsa, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha-cha,rumba a nawet twist), która wyzwala mnóstwo pozytywnej energii oraz świetnie modeluje sylwetkę i poprawia kondycję. Zumba nie ogranicza wieku, każdy może ją tańczyć, bez względu na wiek i płeć.

Obecnie w 40 krajach na całym świecie zajęcia Zumby prowadzi ponad 25000 instruktorów. W Polsce także istnienie już wiele szkół, które organizują zarówno całoroczne kursy oraz sezonowe warsztaty Zumby.
 

www.fit.pl