Chcesz spalić więcej tłuszczu? Ćwicz na głodnego

Wielu sportowców zjada przed treningiem lekki posiłek. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że by spalić więcej tłuszczu, lepiej ćwiczyć na głodnego
fit.pl
2013-10-11 00:00
Udostępnij
Chcesz spalić więcej tłuszczu? Ćwicz na głodnego
Kilka badań przeprowadzonych przez naukowców udowodniło, że ćwiczenia „na głodnego” mogą przyśpieszać spalanie tłuszczu i zwiększyć efektywność treningu. W jednym z nich uczestniczyła grupa kolarzy. Cykliści, którzy przed treningami nie jedli utracili znacznie więcej tłuszczu niż ich koledzy po lekkim posiłku.

Mięśnie czerpią energię z węglowodanów. To właśnie dlatego sportowcy tacy jak Lance Armstrong i Michael Phelps pochłaniają przed wysiłkiem duży talerz makaronu. Jeśli nie jemy przed wysiłkiem nasz organizm pozostaje odcięty od węglowodanów i jako paliwo wykorzystuje zgromadzony tłuszcz.

- Podczas ćwiczeń na głodnego poziom adrenaliny w organizmie jest wysoki, a insuliny niski. Taki współczynnik pomaga przerobić komórki tłuszczowe na paliwo dla organizmu - tłumaczy Peter Hespel, profesor fizjologii ćwiczeń na Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Jego zdaniem ćwicząc na głodnego spali się więcej kalorii niż gdyby przed ćwiczeniami zaspokoić uczucie głodu.

www.fit.pl