Kolagen i złoto rewolucja w walce ze zmarszczkami

Gdy skóra zaczyna się starzeć i na twarzy pojawiają się zmarszczki jest to wynikiem stopniowej utraty przez skórę białka oraz zmniejszenia możliwości naturalnej jego produkcji a co za tym idzie całkowitej regeneracji skóry  
fit.pl
2010-10-29 00:00
Udostępnij
Kolagen i złoto rewolucja  w walce ze zmarszczkami
senior skin carePrzez wiele lat naukowcy szukali skutecznego rozwiązania w walce ze zmarszczkami, czego efektem było pozyskanie kolagenu morskiego, w najbardziej zbliżonej formie do naturalnej. Do dziś jest to jeden z największych sukcesów na rynku kosmetyczno – farmaceutycznym.

Kolagen jest najważniejszym białkiem w organizmie, ponieważ stanowi aż 70% masy białek skóry. Wraz z elastyną odpowiedzialny jest między innymi za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek.

Po 25 roku życia komórki zmniejszają swoją naturalną produkcję kolagenu. Trudniej jest wtedy utrzymać ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie. W efekcie wiotczeją, spowalniają metabolizm i szybciej obumierają, rozpoczynając proces starzenia. Pojawiają się zmarszczki, cellulit, suchość skóry, matowienie i brak kolorytu.

Dlatego tak bezcennym składnikiem wielu preparatów kosmetycznych jest właśniekolagen, który pozwala bezinwazyjnie uzupełniać braki oraz stymulować komórki skóry do odbudowy. Kolejnym składnikiem znanym już w starożytności ze swojej magicznej mocy jest złoto. Drobinki złota są składnikami najlepszych kremów i mikstur odmładzających. Jony złota w połączeniu z kolagenem wnikają w głąb skóry, zwalczają wolne rodniki, powodują lepsze jej ukrwienie i dogłębnie regenerują braki w komórkach.

Na bazie obu składników – kolagenu i złota naukowcy stworzyli innowacyjną maskę w do skóry dojrzałej. Ma postać płata o strukturze hydrożelu, dzięki temu składniki odżywcze wnikają w głąb skory, a ciepłota ciała podwyższa poziom ich wchłaniania. Sercem kosmetyku jest płyn – serum zawierający czysty kolagen o cząsteczce 3 tysiące razy mniejszej od zwykłego kolagenu, co sprawia że jego wchłanialność jest dużo większa. Ponadto preparat zawiera alantoinę, która zmiękcza, łagodzi oraz przyspiesza ziarninowanie uszkodzonej tkanki; olejek różany wzmacniający kruche naczynia i przywracający równowagę hydrolipidową.

Dzięki oddziaływaniu na głębokie warstwy skóry substancje odżywcze natychmiast wnikają działając regenerująco, nawilżająco, odbudowują kolagen i elastynę (czyli tzw. proteiny podporowe skóry, dzięki którym jest ona jędrna i gładka). Dotychczas można było, za pomocą różnych zabiegów, działać wyłącznie na kolagen. Złoto wpływa stymulująco także na elastynę. Zabieg działa również leczniczo: ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, niszczy pierwotniaki, roztocza, hamuje rozwój wirusów.

Efekty są widoczne natychmiast i długo się utrzymują. Na złotą maskę może zdecydować się każdy. Zalecana jest jednak przede wszystkim kobietom, na których twarzach czas dokonał już pewnych spustoszeń. Złoto na skórze dwudziestolatki mniej się wchłania, ponieważ niewiele jest tam do naprawienia. Złota maska zawiera wyłącznie naturalne, występujące w przyrodzie składniki, a działa skutecznie i radykalnie.

www.fit.pl