Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia wielu z nas kojarzy się z wierceniem, bólem i ogólnie rzecz biorąc ze wszystkim, co najgorsze… Jak się jednak okazuje, nie wszystkie dziedziny stomatologii mają na celu wyłącznie leczenie, ale też zapewnienie zębom maksymalnie efektownego wyglądu! To właśnie dla pacjentów poszukujących nowej estetyki zębów. Dziś pokażemy wam to, co oferuje stomatologia estetyczna i odpowiemy na pytanie — czy naprawdę warto skorzystać z tego, co znajdziemy w gabinecie stomatologicznym?
2019-11-29 00:00
Udostępnij
Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Co oferuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna skupia się przede wszystkim na tym, aby widocznie poprawiać wygląd uzębienia pacjentów. Aby to osiągnąć my, jako pacjenci możemy zdecydować się na kilka zabiegów, jednak bez wątpliwości najczęściej stosowanymi są licówki oraz wybielanie zębów.

Licówki to nic innego jak cienkie płatki, najczęściej wykonane z porcelany, które przykleja się bezpośrednio na oszlifowane wcześniej zęby. Jaki jest ich cel? Otóż przede wszystkim, służą one, do zakrycia wszelkich niedoskonałości zęba. Mowa tutaj o kwestiach takich jak nieestetyczne ukruszenia szkliwa, pęknięcia czy przebarwienia zębów niemożliwe do usunięcia z pomocą wybielania.

Wybielanie zębów to jak sama nazwa może podpowiadać — zabieg skupiający się na… wybielaniu zębów, czyli rozjaśnieniu koloru szkliwa. W gabinecie https://broniecki.eu/oferta/stomatologia-estetyczna/ możemy poddać się skutecznemu wybielaniu z pomocą lampy Beyond, które jest niezwykle prostym zabiegiem. Wpierw stomatolog nakłada na zęby pacjenta specjalny preparat bogaty w nadtlenek wodoru i następne skieruje na zęby światło lampy. Odpowiednia długość fali aktywuje wspomniane składniki i rozjaśnia kolor szkliwa. A jeżeli zależy wam na samodzielnym przeprowadzeniu kuracji — to w tym samym gabinecie możecie bez problemu podjąć się wybielania nakładkowego, czyli takiego, które realizuje się we własnym zaciszu domowym!

Czy warto skorzystać ze stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna, zapewne ku zdziwieniu wielu z was, budzi niemałe kontrowersje. Wciąż nie brakuje głosów mówiących o tym, że jest to nic innego… jak zachcianka i kompletnie niepotrzebny wydatek. My jednak mamy całkowicie inne zdanie na ten temat! To właśnie stomatologia estetyczna daje szansę na ponowne cieszenie się pięknym uśmiechem — a dobrze wiemy, że ten komfort jest nie do wycenienia. Nie chcecie przecież wstydzić się własnego uzębienia, czyż nie? Także, jeżeli zmagacie się z tym, że wasze zęby są nieco ukruszone, mają niewłaściwy kształt czy kolor — umówcie się z tym jak najszybciej do waszego ulubionego stomatologa.