fit.pl mobile logo

Joga twarzy po porodzie. Jak może pomóc kobiecie?

Ciąża i okres dziewięciu miesięcy to niezwykły czas dla każdej kobiety. Kiedy maleństwo przychodzi na świat pochłania całą uwagę i energię. Kobiety często zmęczone nowymi obowiązkami, nieprzespanymi nocami i natłokiem spraw zapominają o sobie i nie zawsze czują się ze sobą i swoją atrakcyjnością dobrze. Nie mają również czasu, żeby poświęcać go na wizyty u kosmetyczki, dodatkowo wiele zabiegów jest również zabroniona kobietom karmiącym i w czasie połogu. Rozwiązaniem może okazać się joga twarzy, metoda naturalnego anti-agingu

Joga twarzy to ćwiczenia, fitness mięśni twarzy połączony z odmładzającymi automasażami, nauką prawidłowego oddechu, który dodatkowo wyciszy i uspokoi. Nowa metoda dbania o siebie staje się coraz bardziej popularniejsza. Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, nad którymi można popracować tak jak z innymi partiami ciała. Regularny masaż i konkretne ćwiczenia działają podobnie jak lifting. W przypadku jogi twarzy niepotrzebny jest żaden sprzęt – wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, które napinają mięśnie i naciągają skórę.

Dzięki jodze twarzy możemy ujędrnić wiotczejące mięśnie, zniwelować opuchlizny na twarzy, poprawić owal twarzy czy zredukować zmarszczki.  Kwestia rozpoczęcia ćwiczeń po porodzie zależy tylko od sił i samopoczucia świeżo upieczonej mamy. Nie wymaga wysiłku fizycznego, angażuje jedynie dłonie do ćwiczeń i automasaży. Najlepiej zacząć ćwiczyć jak najszybciej, ponieważ kobieta może poczuć się piękniej, odprężyć i zrelaksować. Nie odgrywa tu roli czy poród był siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie. Najważniejsze, żeby kobieta czuła się dobrze, bo ból czy dyskomfort nie zachęca do żadnej aktywności.

Joga twarzy po cesarskim cięciu nie jest przeciwskazaniem ponieważ angażuje jedynie mięśnie twarzy. Powinna być chwilą relaksu, odpoczynku - ważne, aby kobieta czuła się dobrze, bo tylko wtedy w pełni może skupić się na sobie. Poświęcenie kilku minut dziennie jest swego rodzaju odskocznią od nowych obowiązków, kiedy w życiu pojawia się mała istota. Ćwiczenia dają poczucie, że kobieta robi coś dla siebie, że buzia może wyglądać promiennie a automasaże pozwolą ukryć zmęczenie na twarzy, poprawić krążenie i dodać skórze blasku. Bo automasaż jest nieodłącznym elementem jogi, fitnessu mięśni twarzy.

W przypadku jogi twarzy niepotrzebny jest żaden sprzęt – wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, wykonać krótki automasaż, a wszystko to odbuduje zwiotczałe mięśnie, poprawi jędrność i gęstość skóry. Chcąc widzieć szybciej efekty ćwiczeń na twarzy najlepiej ćwiczyć codziennie. Choć nie zawsze jest łatwo znaleźć w tym okresie czas dla siebie, aczkolwiek warto. Kiedy kobieta widzi promienną twarz w lustrze, często też inaczej postrzega rzeczywistość. Joga twarzy wymaga regularności i czasu, choćby 5 minut dziennie. Jeśli jednak skupimy się na ćwiczeniach chociaż 3 razy w tygodniu, to i tak sporo dla siebie zrobimy. Jestem zdania, że lepiej rzadko niż wcale. To już zawsze coś, a dla naszej skóry dużo. Ona odwdzięczy nam się z czasem, a kiedy zobaczymy pierwsze efekty, to stanie się ona nieodłącznym elementem pielęgnacji i poświęcenia uwagi sobie. - wyjaśnia Magdalena Konieczny, instruktor jogi twarzy z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Jogę twarzy najlepiej zacząć ćwiczyć z dobrym instruktorem, który skupi się na nas, naszej twarzy, mimice czy problemie nad którym trzeba popracować. Należy pamiętać, że każda twarz jest inna, wyjątkowa. Nie każde ćwiczenie są dostosowane do każdego. Umiejętnie dobrane ćwiczenia są w stanie zadziałać na wiele problemów związanych ze starzeniem się skóry. Dobre automasaże poprawią gęstość i jędrność skóry, zniwelują napięcia, dodadzą blasku cerze, która jeszcze lepiej przyjmie składniki odżywcze z kosmetyków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl