Słoneczne dni to dobry czas nie tylko na odsłanianie ciała ale także na opalanie. Jak do wszystkiego i do tego trzeba się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności oczyszczając swoją skórę
fit.pl
2013-08-19 00:00
Udostępnij
Letnie oczyszczanie twarzy
twarz tekstDobrze dobrany peeling sprawi, ze pozbawiona blasku, szorstka skóra od razu zacznie wyglądać młodziej i jędrniej.

Peeling zdziała cuda

Podczas codziennego mycia twarzy usuwamy tylko z powierzchni skóry resztki makijażu, kurz i pot. Co kilka dni istnieje konieczność oczyszczenia jej dokładniej. Służą temu specjalne preparaty peelingujące. Złuszczają one wierzchnie, martwe komórki naskórka. Stosując peeling zlikwidujemy nie tylko obumarły naskórek ale także pobudzimy krążenie. Takie czynności przygotowują ciało do innych zabiegów, które dzięki peelingowi stają się bardziej efektywne. Panie powinny pamiętać żeby dobrze dobrać rodzaj peelingu do swojej cery. Będzie on wówczas dużo skuteczniejszy i nie spowoduje nieprzyjemnych konsekwencji – mówi Anna Rudzińska, kosmetolog z NANTES.pl. Elementem ścierającym w nowoczesnych peelingach mogą być drobinki alg, kruszone muszelki, pestki, skorupki orzechów, syntetyczne kuleczki, kryształki soli lub cukru. Składnikami, których zadaniem jest złuszczanie są także kwasy owocowe. Dodatkowo peelingi mają w składzie olejki i wyciągi ziołowe, które działają łagodząco i regenerująco.


Sprawdź kosmetyki domowej roboty!


Nasza skóra odnawia się co 28 dni. Peeling jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania martwego naskórka i regeneracji skóry. Zastosowane, specjalnie dobrane, naturalne drobinki z pestek z oliwek, w trakcie delikatnego masowania usuwają martwe komórki naskórka z twarzy i szyi. Dzięki działaniu naturalnych składników KREMU-PEELINGU cerze zostaje przywrócony właściwy koloryt i gładkość. Oliwkowy Krem-Peeling Nano Aqua + idealnym kosmetykiem do likwidacji nierówności powierzchni skóry, rozszerzonych porów, blizn, szarej i ziemistej cery. Cera oczyszczona  znacznie lepiej przyswaja składniki aktywne, a dodatkowo zastosowanie NANO-wody, jako doskonałego nośnika pozwala skórze niemal całkowicie wchłonąć składniki regenerujące, przez co zapewnia skórze optymalne nawilżenie i regenerację: blizny są skincarespłycone, zmarszczki wygładzone, po prostu skóra jest zregenerowana i promienna – mówi Anna Rudzińska z NANTES.pl.

Jak używać i nie nadużywać?

Na oczyszczoną skórę twarzy i szyi opuszkami palców należy rozprowadzić peeling. Delikatnymi, kolistymi ruchami masować skórę przez ok. 2 – 3 min. A następnie spłukać letnią wodą. Po zastosowaniu peelingu, dla uzyskania lepszego efektu, przemyć twarz tonikiem i nałożyć krem z serii NANO AQUA+, odpowiedni do rodzaju cery. Oliwkowy KREM-PEELING przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery – również wrażliwej.

Peeling to zabieg polegający na usuwaniu z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. W wyniku naturalnego procesu regeneracji skóry powstają nowe, zaś stare obumierają. Zadaniem peeling jest pozbycie się martwych komórek, odsłaniając jaśniejszą i zdrowszą skórę. Po użyciu peelingu skóra jest gładka i ma natychmiast ładniejszy koloryt. Dzieję się tak dlatego, że oczyszcza ją głębiej niż zwykłe mycie. Nasza skóra twarzy będzie lepiej przygotowana na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kremach jak i lepiej będzie znosić promienie słoneczne.

Jak przygotować domowe SPA?

www.fit.pl