Po długiej i mroźnej zimie, warto przygotować ciało do wiosny. Jak to zrobić? Najlepiej wybrać się do... wojskowego SPA
fit.pl
2013-10-30 00:00
Udostępnij
Boot camp SPA

camp2Boot camp SPA, bo o tym mowa, to wczasy, które łączą w sobie obóz przetrwania i wczasy uzdrowiskowe. Ta forma przygotowywania odchudzania i pielęgnacji ciała zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Trudno się temu dziwić skoro specjalnie ułożony harmonogram ćwiczeń pozwala zgubić uczestniczkom nawet jeden rozmiar!

Współczesne kobiety, które żyją w coraz szybciej rozwijającym się świecie, muszą równie szybko nadążyć za zmianami. Dlatego też nie pozwalają sobie na długotrwałe diety, a decydują się na pot, krew i łzy.

Restrykcyjna dieta i ćwiczenia w iście wojskowym stylu, pozwalają paniom szybko uzyskać upragnioną figurę, a do tego poprawić kondycje fizyczną i psychiczna.

W końcu nic tak nie motywuje jak krzyczący prowadzący i chęć zmieszczenia się w bikini lub suknię ślubną.. Tak, tak Boot camp SPA najczęściej wybierane jest przez brytyjskie panny młode.

Obozy Boot camp SPA najczęściej organizowane są w starych rezydencjach i pałaca, a warunki mieszkalne pretendują do miana luksusowych. W tych miejscach nie można jedynie liczyć na kontakt z cywilizacją, gdyż telefony, laptopy i inne gadżety elektroniczne są konfiskowane i wydawane rekrutkaom jedynie na godzinę dziennie.

Nieodłącznym elementem obozów są góry i wspinaczka. Uczestniczki są budzone już o 5:45 i bez względu na pogodę wyruszają na ćwiczenia poranne. Pod czujnym okiem byłych komandosów i żołnierzy uczestniczki obozów biegają, robią przysiady, pompki itp. W trakcie dnia jeżdżą dodatkowo na rowerze, boksują, wspinają się po górach, ćwiczą na linie zjeżdżanie ze zboczy czy przechodzą w bród lodowata rzekę. Również dietę jest bardzo restrykcyjna – 2 tysiące kalorii. A wiadomo przy dużym wysiłku fizycznym spala się znacznie więcej, a więc co za tym idzie dużo szybciej panie osiągną wymarzoną wagę. Czegóż się nie robi dla świetnej sylwetki.

Pomysłodawcami Boot camp SPA są były oficer brytyjskiej armii i trener fitness. Siedem dni w takim obozie to wyzwanie, ale warte podjęcia. Można sprawdzić swoją wytrzymałość i jednocześnie wzmocnić się psychicznie i fizycznie.

Wyjazd na Boot camp SPA wymaga nie tylko olbrzymiego wysiłku, ale również dużych pieniędzy. Siedmiodniowy pobyt na obozie przetrwania w Szkocji to wydatek rzędu 1450 – 1550 funtów. We Francji za tygodniowy pobyt należy zapłacić ok. 3 tysięcy euro, w Kanadzie natomiast 4 tysiące dolarów kanadyjskich.

Boot camp SPA na pewno staną się równie popularne w Polsce, zwłaszcza w okresie, gdy panie marzą o idealnej sylwetce i chcą w jak najszybszym czasie uzyskać piękne i szczupłe ciało.

www.fit.pl