Zdrowy sen jest sprzymierzeńcem w walce o fit sylwetkę. Zadbaj o swój sen wybierając materace Grupy Hilding Anders

Przekonaj się, czy materac ma wpływ na Twoją postawę i sylwetkę i jak dopasować ten najlepszy.
2020-05-29 00:00
Udostępnij
Zdrowy sen jest sprzymierzeńcem w walce o fit sylwetkę. Zadbaj o swój sen wybierając materace Grupy Hilding Anders

Materac a idealna sylwetka

Czy to, na jakim materacu śpisz, wpływa na Twoją sylwetkę? Jak najbardziej! Dobrze dobrany materac odpowiednio podpiera Twój kręgosłup, relaksuje mięśnie i dba o prawidłową postawę Twojego ciała.
Gdy śpisz na niewygodnym materacu, po nocy możesz odczuwać ból pleców lub szyi, przez co nieświadomie przybierasz nieprawidłową postawę, bo pozwala ona zmniejszyć nieprzyjemne napięcie mięśni.

Dlatego dobór właściwego materaca jest tak ważny. Zwłaszcza, gdy cierpisz na schorzenia kręgosłupa czy bóle stawów. Także w przypadku niemowlaków i dzieci, których kręgosłup cały czas się kształtuje. O tym, jak najlepiej dopasować materac dla dziecka przeczytasz w artykule „Materac dziecięcy – jak dobrać materac, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo niemowlaka?”.

 co-jeszcze-wplywa-na-komfortowy-sen

Jak dopasować najlepszy materac?

Ważny jest jego rozmiar (powinien być 15 cm dłuższy od Twojego ciała), odpowiednio dopasowana twardość do Twoich preferencji oraz dobrze dobrany rodzaj materaca. Najbardziej komfortowo wypocząć pozwolą Ci materace z pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Pianka wysokoelastyczna dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku, a pianka termoelastyczna dodatkowo pod wpływem ciepła ciała. Oba typy materacy znajdziesz w ofercie marki Hilding, szwedzkiego producenta materacy i łóżek, który wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze technologie podczas ich tworzenia. Na przykład materac termoelastyczny Hilding Mambo równomiernie podpiera Twój kręgosłup, dzięki czemu zapobiega gorszemu krążeniu, sztywności karku, bólowi mięśni czy wszelkim ich napięciom.

Jeśli jednak śpisz z kimś we dwójkę i często „przepychacie” się w nocy, dużo lepszy będzie dla Was materac kieszeniowy lub materac hybrydowy, który jest połączeniem materaca kieszeniowego i piankowego. Materac kieszeniowy ma schowane w kieszeniach sprężyny, dzięki czemu jedna osoba nie odczuwa ruchów drugiej na łóżku. Materac piankowy zapewnia dodatkowo większy komfort snu. Więcej o zaletach materaca hybrydowego i tym, jak go odpowiednio dobrać, przeczytasz w materiale "Materac hybrydowy - innowacyjna technologia w Twojej sypialni”.

 

Co jeszcze wpływa na komfortowy sen

Cierpisz na alergię i kaszel często wybudza Cię w nocy, przez co Twoje ciało nie regeneruje się wystarczająco? Nie tylko to, jaką masz pościel i w czym ją pierzesz jest istotne, ale także rodzaj materaca. Niektóre materace mogą Cię uczulać. Dla alergików najbezpieczniejsze są materace lateksowe, takie jak Hilding Melody. Pianka lateksowa gwarantuje w nim odpowiednią cyrkulację powietrza, co ogranicza ryzyko zawilgocenia materaca oraz rozwoju grzybów czy roztoczy.
Na jakość Twojego snu ma wpływ też odpowiednia wilgotność powietrza, temperatura pomieszczenia, zacienienie, a nawet ułożenie łóżka. O tym ostatnim więcej przeczytasz tutaj: „Jak powinno być ustawione łóżko względem kierunków świata?".

 

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.