fit.pl mobile logo

Jak wybrać klub fitness?

Ćwiczenia w fitness klubie dają wiele radości. Zresztą trudno się dziwić. Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. By pozostać młodym i zdrowym, nasze ciało powinniśmy poddawać codziennym wysiłkom. Dlatego też coraz częściej wybieramy się do fitness klubów i siłowni. I tu pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiedni klub fitness?

Jak wybrać klub fitness?

Zacznijmy od wyboru pomiędzy osiedlowymi klubami fitness a dużymi kompleksami.

Sieciowe fitness kluby to dużo więcej niż tylko skromna siłownia i sala do zajęć grupowych – najnowszej generacji sprzęt, wykwalifikowani instruktorzy na każde zawołanie, luksusowe baseny, jacuzzi, sauny i łaźnie parowe, gabinety odnowy, atrakcyjne wnętrza i przyprawiająca o zawrót głowy różnorodność najmodniejszych zajęć fitness – wszystko po to, by dać klientom poczucie błogiego luksusu oraz przekonanie, ze każda spędzona tu minuta jest warta każdej wydanej złotówki.

Jednak wiadomo, że nie wszyscy lubią przepych i masowość. Jest wiele osób, które lubią ćwiczyć w kameralnej atmosferze. Poza tym osiedlowy klub fitness to klub znajdujący się w Twoim miejscu zamieszkania. A więc masz Do niego blisko i wymówka w postaci odległości fitness klubu i związanej z tym brakiem motywacji odpada.

Oferty klubów sieciowych i osiedlowych nie odbiegają od siebie, często są bardzo zbliżone. Zarówno w jednym jak i drugim miejscu można zapłacić za lekcje z trenerem personalnym, który pomoże nam osiągnąć zamierzone cele.

Osoby, które wybierają zajęcia w osiedlowych klubach fitness są zdania, że w tych miejscach mogą zapomnieć o stresie i codziennej gonitwie. Jednak zwolennicy dużych kompleksów uważają, że właśnie luksus i ilość przestrzeni wpływa na nich pozytywnie i relaksująco.

Sprawdź również godziny otwarcia klubu, a także grafik zajęć. Jeśli te zajęcia, na które chcesz chodzić dopasowują się do Twojego grafiku codziennych obowiązków, wówczas może być to plus przemawiający za wyborem tego, a nie innego klubu.

Wybierając klub fitness pamiętajmy, aby sprawdzić jak wygląda sprawa z czystością. Nie oszukujmy się higiena to postawa. Dlatego warto przy pierwszej wizycie poprosić obsługę o pokazanie pryszniców i szatni. Jeśli te miejsca przypadną nam do gustu, możemy przejść do następnego kroku.

Kolejną kwestią jest wykwalifikowana obsługa, czyli przede wszystkim trenerzy. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy w godzinach, w jakich mamy zamiar ćwiczyć, pracuje instruktor. Powinien zrobić z nami tak zwany wywiad, czyli spytać o cel ćwiczeń, ogólną sprawność fizyczną i stan zdrowia. A potem dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń i obciążenie. Oprócz wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, ważna jest również obsługa w recepcji. Jeśli pani jest miła i nie tylko dba o to, by uszczuplić zasoby naszego portfela, ale fachowo doradzi, to kolejny plus przemawiający za klubem fitness.

Ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze fitness klubu jest również wygląd wnętrza. Wchodząc na salę treningową powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czynnikiem, który może wpłynąć na nasz wybór może być oferta skierowana dla osób, które chcą ćwiczyć, ale nie mają z kim zostawić dziecka. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie zajęcia również dla najmłodszych, a także zajęcia na których mamy mogą ćwiczyć wspólnie z dzieckiem.

Pamiętajmy, że dokonanie wyboru fitness klubu to nawet nie jest połowa sukcesu. To , jakie cele osiągniemy zależy przede wszystkim od nas samych, od naszego zaangażowania i ciężkiej pracy.

www.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl