Jak wybrać klub fitness?

Ćwiczenia w fitness klubie dają wiele radości. Zresztą trudno się dziwić. Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. By pozostać młodym i zdrowym, nasze ciało powinniśmy poddawać codziennym wysiłkom. Dlatego też coraz częściej wybieramy się do fitness klubów i siłowni. I tu pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiedni klub fitness?
fit.pl
2010-08-04 00:00
Udostępnij
Jak wybrać klub fitness?

Jak wybrać klub fitness?

Zacznijmy od wyboru pomiędzy osiedlowymi klubami fitness a dużymi kompleksami.

Sieciowe fitness kluby to dużo więcej niż tylko skromna siłownia i sala do zajęć grupowych – najnowszej generacji sprzęt, wykwalifikowani instruktorzy na każde zawołanie, luksusowe baseny, jacuzzi, sauny i łaźnie parowe, gabinety odnowy, atrakcyjne wnętrza i przyprawiająca o zawrót głowy różnorodność najmodniejszych zajęć fitness – wszystko po to, by dać klientom poczucie błogiego luksusu oraz przekonanie, ze każda spędzona tu minuta jest warta każdej wydanej złotówki.

Jednak wiadomo, że nie wszyscy lubią przepych i masowość. Jest wiele osób, które lubią ćwiczyć w kameralnej atmosferze. Poza tym osiedlowy klub fitness to klub znajdujący się w Twoim miejscu zamieszkania. A więc masz Do niego blisko i wymówka w postaci odległości fitness klubu i związanej z tym brakiem motywacji odpada.

Oferty klubów sieciowych i osiedlowych nie odbiegają od siebie, często są bardzo zbliżone. Zarówno w jednym jak i drugim miejscu można zapłacić za lekcje z trenerem personalnym, który pomoże nam osiągnąć zamierzone cele.

Osoby, które wybierają zajęcia w osiedlowych klubach fitness są zdania, że w tych miejscach mogą zapomnieć o stresie i codziennej gonitwie. Jednak zwolennicy dużych kompleksów uważają, że właśnie luksus i ilość przestrzeni wpływa na nich pozytywnie i relaksująco.

Sprawdź również godziny otwarcia klubu, a także grafik zajęć. Jeśli te zajęcia, na które chcesz chodzić dopasowują się do Twojego grafiku codziennych obowiązków, wówczas może być to plus przemawiający za wyborem tego, a nie innego klubu.

Wybierając klub fitness pamiętajmy, aby sprawdzić jak wygląda sprawa z czystością. Nie oszukujmy się higiena to postawa. Dlatego warto przy pierwszej wizycie poprosić obsługę o pokazanie pryszniców i szatni. Jeśli te miejsca przypadną nam do gustu, możemy przejść do następnego kroku.

Kolejną kwestią jest wykwalifikowana obsługa, czyli przede wszystkim trenerzy. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy w godzinach, w jakich mamy zamiar ćwiczyć, pracuje instruktor. Powinien zrobić z nami tak zwany wywiad, czyli spytać o cel ćwiczeń, ogólną sprawność fizyczną i stan zdrowia. A potem dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń i obciążenie. Oprócz wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, ważna jest również obsługa w recepcji. Jeśli pani jest miła i nie tylko dba o to, by uszczuplić zasoby naszego portfela, ale fachowo doradzi, to kolejny plus przemawiający za klubem fitness.

Ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze fitness klubu jest również wygląd wnętrza. Wchodząc na salę treningową powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czynnikiem, który może wpłynąć na nasz wybór może być oferta skierowana dla osób, które chcą ćwiczyć, ale nie mają z kim zostawić dziecka. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie zajęcia również dla najmłodszych, a także zajęcia na których mamy mogą ćwiczyć wspólnie z dzieckiem.

Pamiętajmy, że dokonanie wyboru fitness klubu to nawet nie jest połowa sukcesu. To , jakie cele osiągniemy zależy przede wszystkim od nas samych, od naszego zaangażowania i ciężkiej pracy.

www.fit.pl