Czy kij do polo i rower mogą mieć coś wspólnego? Bike polo, nie tak nowa dyscyplina, łączy grę w polo oraz jazdę na rowerze
fit.pl
2010-09-22 00:00
Udostępnij
Bike polo – odjechana gra
bike poloTrochę historii

Choć historia bike polo nie jest nowa, Europejczycy już oszaleli na jej punkcie. Polacy dopiero niedawno docenili ten niecodzienny sport.Pierwsze polskie rozgrywki w rowerowym polo miały miejsce rok temu w Warszawie. Szybko jednak inne miasta pozazdrościły Warszawiakom i do gy włączył się także Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Wrocław.

Polo Bike powstał 1981 roku, kiedy to na pomysł użycia kija do polo i roweru wpadł pewien Irlandczyk. Dyscyplina szybko zyskała fanów, zawędrowała do Wielkiej Brytanii i była tam modna, aż do lat 30. Z Wielkiej Brytanii bike polo „pojechało” do Francji, by na kilkadziesiąt lat zapomniano o nim. Triumfy święci współcześnie, kiedy stał się luzacką odpowiedzią na snobistyczne kręgi polo i golfa. Bike polo zakłada bowiem zupełną swobodę stroju oraz sprzętu.

Jeśli masz sprawny rower i kij lub prostu rurkę z gumowym lub plastikowym zakończeniem, możesz zacząć grać i jeździć. Pomysłów na dopasowanie kija jest mnóstwo – liczy się oryginalność i twórcza inwencja.

[-------]

Zasady gry

Zasady są podobne do klasycznego polo: udział w grze biorą trzyosobowe drużyny, które podają między sobą piłkę, podobną do street hokeja, którą oczywiście muszą trafić do large bikepolo lrgbramki.

Mecz kończy się, gdy któraś drużyna zdobędzie najwięcej bramek. Banalne?

Trudność polega na tym, że piłkę należy wybijać tylko jedną - krótszą częścią młotka u dołu, szersza jest przeznaczona do podawania piłki..., a zatem nie jest to takie proste, dlatego przyjemność ze zdobycia punktu jest ogromna. Liczą się także umiejętności jazdy na rowerze pomiędzy zawodnikami. Ważna jest zwrotność i szybkość zawodnika, a to, na małej przestrzeni w towarzystwie innych polo zawodników, jest już sporym utrudnieniem.

Zabawa dla każdego i na każdą kieszeń

Współcześnie bike polo to dyscyplina, która nie tylko kojarzy się z pomysłową aktywnością czy rozrywką. To także gra, która powoli aspiruje do sportu wyczynowego i zawodowego.

Wielbicielami tego sportu jest zarówno młodzież, jak i dorośli. W bike polo grają nie tylko uczniowie i studenci, ale także ludzie uprawiający różne, całkiem poważne profesje. Choć obecne spot ten zdominowany jest przez mężczyzn, powoli do drużyn dołączają kobiety. Jest to niedrogi sport, zabawa w bike polo nie wymaga specjalnego sprzętu, dlatego grać można właściwie od zaraz.

Stój i sprzęt i ma być po prostu wygodny i ekonomiczny.

www.fit.pl