Chcesz efektywne i wydajnie rozplanować swój trening? Wykorzystaj kombinację sztuk walki, jogi i medytacji – trenuj Budokon!
fit.pl
2012-01-04 00:00
Udostępnij
Budokon – trening i medytacja w jednym
budokon1Budokon to jedna z najmłodszych form treningu jakie wkraczają w obszar branży fitness.

Ta niebanalna kombinacja stonowanych elementów jogi, medytacji oraz energicznych praktyk zaczerpniętych z azjatyckich sztuk walki daje nie tylko doskonałe efekty treningowe, ale przede wszystkim pomaga przygotować umysł i ciało do intensywnego wysiłku fizycznego.

W języku japońskim nazywany "drogą mentalnego wojownika” (Bu-walka, Do-droga, Kan-Duch). Budokon pierwszy raz w 2000 roku wykorzystał amerykański instruktor, właściciel czarnego pasa w taekwondo i karate, a także nauczyciel jogi, Camerona Shayne podczas swoich zajęć. Według niego Budokon to wspaniała aktywność, która nie tylko pobudza ciało do pracy, ale także umysł do regeneracji i relaksu. Budokon to filozofia treningu ciała i ducha, która ma pomóc w efektownym wykorzystaniu energii podczas codziennego życia.

Budokon ma swoich entuzjastów zarówno wśród wielbicieli jogi, sztuk walki, jak i zajęć cardio workout, może jednak trenować go każdy, niezależnie od stopnia umiejętności i zaawansowania treningowego. Budokon to doskonały trening dla wszystkich, którzy mają otwarty umysł, chcą głębszego spotkania ze swoim ciałem, a przede wszystkim poszukują nowych wyzwań treningowych.

Budokon pokochały również gwiazdy sportu i Hollywood, gdyż daje on nie tylko siłę i energię na co dzień, ale również zwinność, gibkość ciała, przywraca równowagę psychiczną i rozwija formę. Popularyzatorami stali się m.in. David Arquette, Courtney Cox, Jennifer Aniston, Sean Penn oraz gwiazda amerykańskiej siatkówki plażowej, Kerri Walsh.

Podstawowy trening Budokon obejmuje kombinację różnych elementów sztuk walki zaczerpniętych np. z Capoeiry, Jiu-Jitsu, Tae Kwon Do i Karate. Każdy 60 minutowy trening to wariacja serii klasycznych ćwiczeń jogi trwająca od 15 do 20 minut, do których stopniowo dołącza się poszczególne, energiczne elementy np. kick-boxingu i jiu-jitsu. Całość kończy się wyciszeniem i spokojną medytacja, dzięki której ćwiczący pozbywa się negatywnej energii i stresu oraz uspokaja mięśnie.

 

www.fit.pl