Buty biegowe - ważny element ekwipunku biegacza

Bardzo ważnym elementem ekwipunku biegacza są buty biegowe. Jak je wybrać? Które są najlepsze? Marka Reebok podpowiada  
fit.pl
2013-03-20 00:00
Udostępnij
Buty biegowe - ważny element ekwipunku biegacza
Reebok w swojej ofercie na wiosnę/lato 2013 posiada nowe modele butów biegowych.

MĘSKIE:
SubLite Duo Run


Reebok SubLite to niezwykle lekki but biegowy zapewniający doskonałe wsparcie podczas treningu. Model SubLite Duo Run został wyposażony w piankę SubLite o podwójnej gęstości, która pomaga zapewnić komfort i amortyzację bez kompromisów w kwestii wytrzymałości obuwia. Aby zagwarantować komfort, pianka wewnętrzna znajdująca się tuż pod stopą jest delikatniejsza, natomiast warstwa pianki zewnętrznej, umieszczona bliżej podłoża jest bardziej trwała, aby zapewnić lepszą amortyzację i wytrzymałość. Wykonana z siateczki, cholewka buta SubLite pozwala na lepszą oddychalność, a jej bezszwowa konstrukcja minimalizuje ryzyko otarć i zapewnia większy komfort podczas biegu.

RealFlex Flight

But przeznaczony do biegów długodystansowych. W podeszwie buta RealFlex Flight umieszczono wielokierunkowe, giętkie czujniki, które gwarantują naturalny ruch stopy przy jednoczesnym podparciu śródstopia. Niezależne, wielokierunkowe czujniki podążają elastycznie za ruchem stopy. Lekka, bezszwowa konstrukcja zapewnia doskonałe dopasowanie i minimalizuje ryzyko otarć. Odblaskowe elementy zwiększają widoczność.

RealFlex Select

Lekki, przeznaczony do biegów długodystansowych but. Umieszczone w podeszwie buta czujniki niezależnie dostosowują się do podłoża, zapewniając maksymalną elastyczność, większą swobodę ruchów oraz doskonałą amortyzację. Lekka bezszwowa konstrukcja 3DFuseFrame pozwala zminimalizować ryzyko otarć, a odblaskowe elementy gwarantują lepszą widoczność.

ZIGQUICK FIRE

But biegowy charakteryzujący się lekką podeszwą o obniżonym profilu, która posiada innowacyjny, zygzakowaty kształt zapewniający zwrot energii w trakcie biegu od pięty aż po palce. Konstrukcja butów zapewnia lepszy kontakt z podłożem i większą stabilność w trakcie biegu. Lekka, bezszwowa konstrukcja 3DFuseFrame minimalizuje ryzyko otarć i zapewnia stopie stabilną pozycję i podparcie przyśrodkowe oraz boczne. Wzmocnienie strefy przejściowej pozwala na lepszy kontakt z podłożem, zaś wytrzymała cholewka z siatki to gwarancja lekkości i dopływu powietrza. 

buty-damskieDAMSKIE:

Smoothflex Ride

W obuwiu Smoothflex Ride zastosowano technologię zapewniającą doskonałą ochronę i amortyzację. Niezależnie dostosowujące się do podłoża, umieszczone w podeszwie czujniki wspomagają naturalny ruch stopy, zapewniając maksymalną elastyczność i większa swobodę ruchów. Bezszwowa cholewka wykonana z siatki gwarantuje lekkość i lepszą oddychalność.

SubLite Duo Run

W tym lekkim obuwiu do biegania została zastosowana technologia pianki o podwójnej gęstości SubLite foam, która zapewnia wygodę, doskonały kontakt z podłożem i trwałość, bez kompromisów w kwestii podparcia i stabilności. Podeszwa środkowa z pianki o podwójnej gęstości SubLite foam posiada warstwę bardziej miękkiej pianki umieszczonej bezpośrednio pod stopą, zapewniającej komfort. Warstwa twardszej pianki zewnętrznej jest umieszczona bliżej podłoża, gwarantując lepszy kontakt z nawierzchnią i trwałość. Dzięki technologii 3DExoFilm zastosowanej w bezszwowej cholewce możesz liczyć na doskonałe podparcie oraz komfortowe, bezpieczne dopasowanie, bez ryzyka otarć.

www.fit.pl