Codzienne wklepywanie kremów w skórę twarzy to czasami za mało, aby zapewnić jej optymalną ochronę i nienaganny wygląd. Niskie temperatury i wiatr przyczyniają się nie tylko do jej wysuszania czy pojawiania się podrażnień, ale także do pękania naczynek
fit.pl
2012-02-22 00:00
Udostępnij
Prawidłowe dbanie o cerę
Dostosuj krem do potrzeb skóry

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny być przede wszystkim dobrane do typu cery. Tylko wtedy możliwe będzie utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności skóry, wyregulowanie pracy gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie serum, dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych oraz maksymalna ochrona. Pamiętajmy też, że nasza cera w zależności od pory dnia, potrzebuje zróżnicowanej pielęgnacji, dlatego wskazane jest stosowanie innych kremów rano, a innych wieczorem. Działanie kosmetyków jest wówczas zdecydowanie intensywniejsze i skuteczniejsze.

Maska zdziała cuda

Maski do twarzy mają zbawienne działanie na cerę. Regularnie używane w połączeniu z odpowiednio dobranym kremem, sprawią że nasza cera staje się wyraźnie zdrowsza. Są różne rodzaje masek – odżywcze, nawilżające, oczyszczające, itd., i tu podobnie jak w przypadku kremów do twarzy, podstawą ich stosowania jest dostosowanie do potrzeb naszej cery. Wystarczy już 15 minut dwa razy w tygodniu, a poprawę w kondycji naszej skóry zauważymy niemalże od razu.

Kilka zdań o oczyszczaniu

Oczyszczanie jest niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji twarzy, dlatego zwróćmy uwagę czy nasza cera dobrze znosi stosowane dotąd mleczko do demakijażu czy tonik. Ten ostatni nigdy nie powinien nadmiernie wysuszać skóry, nawet jeśli wydziela ona zbyt duże ilości sebum. Staje się wówczas przesuszona, ściągnięta i zdecydowanie bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Tonik powinien nie tylko oczyszczać skórę twarzy ale także nawilżać cerę, nie podrażniając jej.

Niezależnie od tego ile mamy na głowie, spróbujmy znaleźć chwilę dla siebie. Taka inwestycja we własne zdrowie, z pewnością poprawi nasze samopoczucie i wygląd.

www.uroda.fit.pl