Walentynki. Randka w klubie fitness? 82% Polek by to doceniło

Pozostając jeszcze przy temacie walentynek oraz randek, warto wiedzieć, że zwiększająca się świadomość Polaków na temat korzyści psychofizycznych płynących z aktywności fizycznej przekłada się również na sposób spędzania święta zakochanych lub tradycyjnego randkowania. Według specjalnej edycji badania MultiSport Index, aż 8 na 10 ankietowanych Polek uznaje wspólną wizytę w obiekcie sportowym za doskonały pomysł na randkę walentynkową lub prezent dla ukochanej osoby.
Ilona WIlk
2024-02-15 09:59
Udostępnij
Walentynki. Randka w klubie fitness? 82% Polek by to doceniło

Warto podkreślić, że aktywny tryb życia ma nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne, ale również kształtuje trwałe i harmonijne relacje między partnerami. Zgodnie z wynikami badania MultiSport Index, aż 93 proc. Polaków uważa, że wspólna aktywność fizyczna partnerów korzystnie wpływa na ich związek, a 88 proc. potwierdza, że aktywne pary są szczęśliwsze na co dzień.

Agata Brama, trenerka sportowa i ekspertka ds. wellbeingu w Benefit Systems, podkreśla, że posiadanie partnera treningowego znacząco przekłada się na realizację sportowych celów, zwłaszcza u osób borykających się z brakiem motywacji. Obecność partnera motywuje do pokonywania własnych ograniczeń, co może prowadzić do osiągania lepszych wyników.

Badanie MultiSport Index wykazało, że aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję psychofizyczną, ale także wpływa korzystnie na relacje miłosne. Aż 95 proc. aktywnych fizycznie Polaków dostrzega pozytywny wpływ ćwiczeń na samopoczucie, a 89 proc. potwierdza, że redukują one stres i negatywne emocje. Agata Brama z Benefit Systems podkreśla, że wspólna aktywność to nie tylko sposób na utrzymanie zdrowego trybu życia, ale również skuteczna metoda budowania więzi emocjonalnych.

Motywacja do aktywności fizycznej może wzrosnąć dzięki obecności partnera, stanowiącego naturalny katalizator podnoszący intensywność wysiłku. Wspólne ćwiczenia nie tylko dostarczają korzyści zdrowotnych, ale również stanowią skuteczne antidotum na popularne wymówki, takie jak brak czasu czy brak chęci do ćwiczeń.

Trening z partnerem nie tylko zwiększa intensywność wysiłku, ale także inspiruje do eksplorowania różnych dziedzin fitnessu. Zgodnie z Agatą Bramą, trenerką sportową, wspólne ćwiczenia przyczyniają się do zwiększenia różnorodności treningu, co stanowi istotny element efektywności w sporcie.

Wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego życia nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie, ale także odgrywa kluczową rolę w budowaniu pewności siebie i zwiększaniu atrakcyjności osobistej. Zgodnie z wynikami badania MultiSport Index, aż 95 proc. respondentów dostrzega pozytywny wpływ aktywności fizycznej na swoją atrakcyjność.

Z tych właśnie przyczyn, zamiast tradycyjnego walentynkowego wieczoru przy świecach, lub spotkań na co dzień,  warto rozważyć aktywną randkę w atmosferze wspólnego wysiłku fizycznego.

artykuł powstał na podstawie materiałów Multisport